Projemiz Hakkında Genel Bilgiler

Sunuş

“Beytepe’nin odak noktası” mottosuyla yükselen Focus Beytepe projesi; şıklığı, şeffaflığı ve ferahlığı ile şehrin karmaşasından uzakta, huzurlu ve özgün bir yaşam alanı vadediyor.

Yepyeni bir yaşam alanı sunmanın ötesinde, kendine özgü sadeliği, modern bir çizgi ile birleştiren Focus Beytepe, ortak kullanım alanlarıyla da ailelerin bir arada keyifle vakit geçirmesini hedefliyor. Projenin bir diğer hedefi ise, son yıllarda büyük binaların içinde kaybedilen manevi değerlerden biri olan komşuluk ilişkisinin yeniden güçlendirilmesi. Bu bağı kurmak adına Focus Beytepe, çeşitli sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği pek çok imkana sahip. Spor salonundan kids club’a, her yaştan insanın katılabileceği oyun alanlarından çeşitli spor faaliyetlerinin gelişmiş sahalarına kadar pek çok seçenek bulunuyor. Tabi ki en değerli varlıklarımız çocuklar da unutulmadı. Çocukların kendi dünyalarını kurmaları adına düşünülen rengarenk parklar ve eğlence yerleri fazlasıyla mevcut. Onları biraz olsun teknolojiden uzaklaştırmak ve ebeveynlerine yardımcı olabilecek seçenekler en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

Toplamda 185 daireden oluşan Focus Beytepe projesi ile şehrin karmaşasından uzakta, yemyeşil bahçeleriyle natürel bir hava yaratmak ve doğaya bir o kadar yakın hissettirmek amaçlandı. Çağımızın vazgeçilmez gerçeği teknolojik unsurlar, dairelerin işlevselliğini artırmak ve hayatı kolaylaştırmak adına faydalı taraflarını ön plana taşımak üzere tercih edildi.

Aydınlatma sistemi etkin bir şekilde kullanılarak hem gün ışığından maksimum düzeyde faydalanılması hem de ışıklandırmalar sayesinde modern bir görünüm elde edilmesi amaçlandı.

Mutfak ve banyoların şeffaflıkla süslendiği evlerde, birbirinden şık detaylar gözler önüne seriliyor. Evin iç tasarımında her alanda inceliği ve zarafeti ön plana çıkararak, sizleri “Beytepe’nin odak noktası” mottomuz etrafında ayrıcalıklı hizmetlerle karşılıyoruz.

2+1’den 7+2’ye kadar daireler ve bahçe dublekslerin yer aldığı Focus Beytepe projemizde sizin için en uygun seçeneği gelin birlikte belirleyelim.

yildirim-grup

GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ

Yıldırım Ailesi olarak 3 kuşaktır farklı sektörlerde sürdürdüğümüz ticari hayatımızdan edindiğimiz tecrübeler ışığında hareket ediyor, yeniliği ve en iyi olanı aramaya devam ediyoruz.
En iyi olmanın, en iyileri bir araya getirmekten geçtiğine olan inancımız ile daima alanında titizlikle çalışan ve değişimi takip eden mimarlar, mühendisler ve uygulamacılarla bir aradayız.
Tasarımlarımızı oluştururken, görsel estetik anlayışına bağlı kalıyor, huzur içerisinde yaşanacak ve her anından keyif alınacak yaşam alanları inşa ediyoruz.

“En İyi Mimari Ofis Binası” ödülüne aday gösterilen iş merkezi projemiz Yıldırım Kule ile taçlanan başarılarımıza bir yenisini daha eklemek üzere Focus Beytepe projemiz ile karşınızdayız.
Beytepe’nin gözde manzarasına şahitlik eden, yükselen kat tasarımı ve yatay mimarisi ile fark yaratan bu eşşiz proje, alıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda, her detayı incelikle tasarlanan bir konut projesi olması ile de sektöre
imzasını atacaktır. Focus Beytepe’nin yaşamınızın odak noktası olacağına inancımız tamdır.

Zafer Yıldırım
Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Mimari ve Tasarım Ekibimizden...

Ankara’nın konut anlamında en gözde semtlerinden olan Beytepe bölgesinde yer alan Focus Beytepe Projesi, yüksek ve alçak konut kütlesi alternatiflerine imkan tanıyan blokların birlikteliği ile tasarlanmıştır. Böylelikle, yüksek bloklarla bölgenin önemli özelliklerinden biri olan bulvar ve çevre manzara avantajı olabildiğince kullanılmış; alçak blokların zemine basan ve peyzajla bütünleşen zemin terasları ile de açık alan kullanımlarına imkan sağlanmıştır. Yatay bloğun kendi içinde kademeli olarak çözülmesi ile blokların en üst kotlarında geniş terasları ile açık alan kullanımının olduğu farklı büyüklükte daireler tasarlanmıştır. Proje genelindeki yüksek ve alçak yapı blokları dengeli bir kompozisyonda bir araya gelmiştir.

Proje alanında peyzaj, arazinin merkezinde değil yapıya paralel bir biçimde kurgulanmıştır. Bu şekilde peyzaj hem daha geniş bir alana yayılmış hem de bütün yapı tarafından görünür ve kullanılır olmuştur. Su ve yeşil alanların yanı sıra peyzaj alanında çocuk oyun alanı, spor sahaları ve yetişkinler için ortak toplanma ve hobi mekanlarını içeren bir sosyal bina tasarlanmıştır. Peyzajın bu şekilde tasarlanmasıyla sosyal donatılar da daha zengin bir hale gelmiştir. Alınan bu kararla birlikte bloklar birbirlerine dönmek yerine kente ve manzaraya yönelmiştir.
Daire planlarında ise tek tipteki çözümlerden kaçınılarak farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek farklı çözümler sunulmuştur.

Bu yapılma biçimiyle projede, 2+1’den 7+2’ye kadar dubleks ya da tek kat daire tiplerinin yanı sıra 250-450 m2 arasında değişen özel tasarım daireler bulunmaktadır. Toplam 185 adet olan dairelerin iç mekan çözümlerinde kullanıcıların zaman içinde değişebilecek ihtiyaçlarına cevap verebilecek esnek plan çözümüne gidilmiştir.

Projede dairelerin oda sayısına göre otopark düzenlemesi yapılmıştır. Buna göre, 2+1 ve 3+1 daire tipleri için 1 adet kapalı otopark, 4+1 daireler için 2 adet kapalı otopark, dubleks daireler için 3 adet kapalı otopark ayrılmıştır. Ayrıca projede 110 adet açık otopark yer almaktadır.

Aysin-Sevgi-Karakurt-Macit

AS MİMARLIK

AYŞİN SEVGİ KARAKURT MACİT

Gokhan-Aksoy

GÖKHAN AKSOY MİMARLIK

GÖKHAN AKSOY

Cigdem-Akyol

AKYOL TASARIM

ÇİĞDEM AKYOL

Ozgur-Koc

AKYOL TASARIM

ÖZGÜR KOÇ